تزريق چربی به واژن

تزريق چربی به واژن

امروزه با توجه به اهمیت زیبایی و جوانسازی در نواحی مختلف بدن تزریق چربی صورت می گیرد همان طور که می دانید با افزیش سن پوست حالت افتاده و آویزانی پیدا می کند و زیبایی و شادابی خود را از دست می دهد، پوست ناحیه تناسلی یکی از نواحی می باشد که بدلیل افزایش سن و زایمان های طبیعی زیبایی و شادابی خود را از دست می دهد که با تزریق چربی به واژن می توان زیبایی و جوانی این ناحیه را بازگرداند . برای این جراحی باید به جراح زیبایی زنان مراجعه کرد.

تزریق-چربی-به-واژن

تزریق-چربی-به-واژن

مراحل تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن در سه مرحله انجام می گیرد :
مرحله اول : در این مرحله که مرحله برداشتن چربی از یک نقطه بدن می باشد، با استفاده از لیپوماتیک چربی از نواحی مختلف گرفته می شود .
مرحله دوم : در این مرحله چربی باید تصفیه شود تا در ناحیه مورد نظر تزریق شود .
مرحله سوم : در این مرحله چربی گرفته شده به محل هایی که نیازمند تزریق چربی می باشد مانند واژن تزریق می شود .
تزریق چربی در ناحیه دستگاه تناسلی در سنین بالا انجام می شود، اما انجام این کار محدودیه سنی ندارد و هر فردی که تصور می کند برای جوانسازی نیاز به تزریق چربی دارد می تواند با مراجعه به یک متخصص زنان و انجام معاینات و بررسی های لازم این تزریق را انجام دهد .

تزریق چربی در ناحیه تناسلی

یکی از راه های جوانسازی و زیبایی دستگاه تناسلی  تزریق چربی به واژن می باشد، با افزایش سن ، زایمان های متعدد و کاهش وزن ناحیه واژن زیبایی خود را از دست می دهد و این امر موجب کاهش اعتماد بنفس و نارضایتی از رابطه جنسی می شود . با تزریق چربی در این ناحیه می توان زیبایی واژن را برگرداند و باعث افزایش میل جنسی شد . همانطور که گفته شد با کمک لیپوماتیک و لوله کانولا میتوان مقداری چربی از نواحی که نیاز به تخلیه چربی دارد بیرون کشید بدون اینکه به سایر بافت های مجاور آسیبی وارد شود و چربی های گرفته شده را بعد از پاکسازی در ناحیه تناسلی تزریق کرد . تزریق چربی نیاز به تزریق مجدد دارد زیرا با گذشت زمان چربی های تزریق شده جذب بدن می شود در نتیجه بعد از گذشت مدتی تزریق مجدد چربی برای جوانسازی واژن باید صورت گیرد . در صورتی که برای جوانسازی واژن خود خواستار تزریق چربی می باشید می توانید مشاروه های لازم را از دکتر هادی فر جراح زیبایی زنان دریافت نمایید .

روش های تزریق ژل به واژن

 1. تزریق ژل به واژن با مواد پر کننده

نوعی مواد مخصوص برای حجیم کردن واژن تزریق می شود که طول عمر آنها یک سال یا بیشتر می باشد . این مواد به جوانسازی واژن کمک می کند . این تزریق در واقع یکی از روش های جراحی زیبایی واژن می باشد .

 1. تزریق ژل به واژن با مواد نیمه وقت

در این روش از موادی به نام پری متیل متاکریلات در نواحی عمیق واژن برای تزریق استفاده می شود این مواد جذب بدن نمی شود و بنابراین برای استفاده از آن در سایر نواحی بدن مانند اطراف چشم و لب توصیه نمی شود.

 1. تزریق ژل با مواد پرکننده دائمی

این مواد از جنس سیلیکون بوده و دارای ماندگاری زیادی می باشد (تا 5 سال ) .

تزریق-چربی-به-واژن

تزریق-چربی-به-واژن

تزریق چربی واژن بهتر است یا تزریق ژل ؟

از انجائیکه مواد مورد استفاده در تزریق چربی و ژل دارای اثرات یکسان می باشد اما طول عمر تزریق چربی به واژن بیشتر می باشد . استفاده از این روش ها تاثیراتی شامل بازسازی چربی از دست رفته واژن ، رفع افتادگی و شل بودن واژن ، جوانسازی واژن می باشد.

مزایای تزریق چربی به لابیا ماژور

 1. روش بدون جراحی است که در مدت زمان کمی انجام می شود ( حداکثر 20 دقیقه زمان می برد )
 2. نتایج تزریق چربی به واژن به سرعت مشاهده می شود و برای فرد محسوس می باشد .
 3. برگشت به فعالیت های روزمره بعد از تزریق چربی به واژن به علت بهبودی سریع امکان پذیر می باشد .
 4. نیازی به برش در این روش نیست .
 5. طبیعی بودن نتیجه جراحی
 6. دارای دوام بیشتری نسبت به سایر روش ها مانند تزریق ژل دارد .
 7. از آنجائیکه چربی از خود بدن گرفته شده جذب شده و بدن واکنشی نشان نمی دهد.

هزینه تزریق چربی به واژن

هزینه تزریق چربی به واژن به عواملی به شرح ذیل بستگی دارد :

 • نوع جنس مواد در تزریق چربی
 • میزان چربی تزریقی به واژن
 • دستمزد جراح زیبایی زنان
تزریق-چربی-به-واژن

تزریق-چربی-به-واژن

موارد منع تزریق چربی به واژن

در صورتی که فرد دچار بیماری  باشد که با وازن در ارتباط می باشد نمی توان تزریق چربی به واژن را انجام داد . فرد اگر دارای عفونت در این ناحیه باشد ابتدا باید آن را درمان کرده و سپس اقدام به تزریق چربی کند.

اقدامات بعد از تزریق چربی به واژن

 1. اجتناب از داشتن نزدیکی تا 72 ساعت بعد از تزریق چربی به واژن
 2. عدم ماساژ واژن بعد از تزریق چربی
 3. تا 72 اسعت از حمام با آب گرم استفاده نشود .

شرایط تزریق چربی به واژن

فرد برای تزریق چربی به لابیا باید دارای شرایطی از جمله برخورداری از سلامت عمومی ، داشتن وزن نرمال ، داشتن استحکام و ارتجاعی بودن پوست باشد . برای این منظور قبل از انجام تزریق با جراح زیبایی زنان مشورت کرده و انتظارات خود را با او درمیان بگذارد . انتظارات فرد باید منطقی باشد .

نحوه انجام تزریق چربی به واژن

در قبل از جراحی میزان چربی برای تزریق به واژن آماده می شود . این چربی از بدن خود فرد استخراج می شود که حدود 24 میلی لیتر می باشد . تزریق چربی به صورت سرپایی انجام شده و حدود 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد .

تزریق چربی اتولوگ

چربی در ابتدا به وسیله جراحی لیپوماتیک از بدن خارج می شود  . به چربی که از بدن فرد خارج شده و برای تزریق استفاده می شود ،تزریق چربی اتولوگ می گویند . این چربی بعد از خارج شدن از بدن بیمار 2 مرتبه با محلول آنتی بیوتیک استریل می شود . سپس در سرنگ متصل به لوله مخصوصی ریخته شده و به قسمت خارجی لابیا تزریق می شود.

زمان مشاهده نتیجه تزریق چربی به واژن

برای دیدن نتیجه جراحی باید چند هفته صبر کنید تا چربی به طور کامل جذب لابیا شود. باید در این مدت مراقب باشید تا افزایش وزن نداشته باشید

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *